Terapeutické kruhy

Sdílení životních příběhů má velkou sílu. Je používáno od nepaměti. Nejde jen o prosté povídání. Jde o to, být viděn, slyšen a vnímán ostatními, mít na pár minut plnou pozornost dalších lidí. Být v bezpečném prostředí, kde vše řečené zůstává. Otevřít se před neznámými lidmi s plnou důvěrou, že budu přijmut. Zároveň slyšet, že i jiní prožívají stejné bolesti, jako já. Vnímat, jak k nim přistupují a zažívat, že ač se děje cokoli, nikdy v tom nejsem sám. Ty stejné pocity zažívají tisíce jiných lidí a miliony jich je zažívalo před námi. Toto uvědomění má obrovskou sílu. Dává nám naději, že co zvládli jiní, zvládnu já také. A ujištění, že jsem v pořádku v tom, jak danou situaci prožívám. Sdílení v bezpečném prostoru druhých stejně naladěných lidí je léčivé. Pomáhá nám odložit mnohé bolesti. A uvědomit si, že někdo může být ještě v horší životní situaci a já sám mám být za co vděčný. Napomáhá nám změnit úhel pohledu. Přestat se cítit obětí, která je bezmocná a stát se člověkem, přijímajícím svůj osud. Nemá cenu se osudu vzpírat. Něco můžu změnit, ale něco mohu jen přijmout. Je zbytečné bojovat s tím, co změnit nelze, a to v jakékoli oblasti. A má cenu snažit se měnit to, co změnit lze. Sdílením s ostatními si mohu lépe uvědomit, co patří do které z těchto kategorií.

Rozhodla jsem se vytvářet pro takové sdílení prostor v bezpečí mé kanceláře. Budou to nepravidelná setkávání, která budou probíhat v páteční podvečery v čase od 17 - 21 h. Cena za jedno takové setkání je 490 Kč. Toto sdílení bude určeno pro opravdu úzký kruh žen v maximálním počtu sedmi. Záleží mi na tom, aby příležitost ke sdílení dostala opravdu každá, a aby mohly proudit emoce, které je potřeba propustit. Je možné, že dojde i na techniky emoční svobody (EFT), dojde i na tanec pro uvolnění těla i duše a rozhodně dojde ke společnému vysílání záměru za každou z vás přímo do nebe. S jakousi formou modlitby pracuji intuitivně vlastně už od malička a díky ní se mi do života dostalo mnoho dobrého. Mám mnohokrát vyzkoušeno, jak nesmírnou sílu taková modlitba vyslaná z hloubi srdce má. A vím, že modlitba vyslaná z kruhu žen, se záměrem přát jedné z nich dobro, má moc až neuvěřitelnou. Ale to je potřeba zažít. Miluju práci s vesmírnou energií a ten pocit, když cítím jak proudí, je nepopsatelný. Chci, abyste jej zažily také a přinesly si ho do svých životů. Přijďte změnit život sobě i jiným. Přijďte nastoupit na cestu vedoucí ke světlu a radosti ze života. 

Přihlašujte se prosím na mailovou adresu: zdenka.novakova@terapeut-eft.cz nebo přes kontaktní formulář na mém webu. 

Naše další setkání bude na téma partnerské vztahy. Myslím, že toto téma je pro náš život zásadní, neboť všechny potřebujeme zažívat pocit, že jsme někým přijímané a milované. Zároveň je naší bytostnou potřebou lásku dávat a cítit, že jsme pro někoho užitečné. Tyhle naše potřeby samozřejmě mohou naplňovat i jiné vztahy, než právě partnerské, ale většina lidí touží po funkčním a láskyplném vztahu s druhou osobou, který má v sobě navíc aspekt intimity. Už od dětství jsme byly provázeny pohádkami, ve kterých vše končí svatbou a šťastným společným životem. Hledáme svého "prince na bílém koni", který nás zachrání a našemu životu dá smysl a naplní ho láskou a štěstím. Myslím, že většina z nás už také ví, že tato pohádka je opravdu velmi vzdálená realitě. Náš partner nám totiž může nabídnout jen to, co v sobě už samy máme. 

-Je naše srdce plné lásky? Vnímáme samy sebe jako lásky hodné?

-Umíme vyváženě přijímat i dávat?

-Cítíme, že jsme samy OK, tak jak jsme? Přijímáme i svoje chyby a umíme    s nimi pracovat?

-Komunikujeme s partnerem věcně a bez výčitek?

-A je náš partner pro nás vůbec tím pravým? Dává nám pocit, že jsme     bezpodmínečně milované? Cítíme se s ním v bezpečí?

-Není v našem vztahu přemíra manipulace z jedné či druhé strany?

-Nechceme partnera měnit k obrazu svému?

-Máme k němu úctu, vážíme si ho? 

-Dostáváme od něj to, co potřebujeme a víme vůbec samy, co to je? 

To jsou jen některé otázky, které může večer přinést. Jste srdečně zvány,