Vylejte si srdce

03.11.2022

Máš na srdci něco, co nechceš nikomu svěřit a tíží tě to?

Máš hlavu plnou myšlenek a ty ti nedovolují klidný spánek, v noci se převaluješ a snažíš se je zastavit?

Máš dobrou práci, pravidelný příjem, ale přesto máš pocit, že to není pro tebe?

Žiješ ve vztahu, kde zdánlivě vše klape, ale cítíš, že to není ono a něco ti chybí? Nebo někdy pochybuješ, že najdeš svou druhou polovičku a zažiješ spokojený vztah?

Miluješ své děti, ale sem tam máš pocit, že od nich potřebuješ utéct někam hodně daleko? A nebo se ze všech sil snažíš budovat svůj vztah s rodiči, ale ať děláš, co děláš, nic není dost dobře?

A nebo tě tíží něco zcela jiného? Vnímáš, že ve tvém životě něco chybí a ty ani nevíš co? Nebo to uvnitř sebe tušíš, ale bojíš se to vyslovit nahlas, protože ti to přijde jako nerealizovatelný sen?

Každý si uvnitř sebe nese něco, co skrývá před ostatními. Když se to téma snaží otevřít, je rychle smeteno ze stolu jako banální, nepodstatné a málo důležité. V nás to vyvolá pocit nedůležitosti a dokonce dojem, že vůbec nemáme právo se něčím tak povrchním trápit. A nebo si často stopku dáme sami a nikomu se s našimi prožitky a starostmi nesvěříme. Máme pocit, že by to stejně nikoho nezajímalo. Že na světě není nikdo, kdo by to chtěl slyšet.

Slibuji, že já Vaše pocity ze stolu nesmetu a budu je vnímat. Budu Vám naslouchat a pokoušet se zachytit, co je za tím. Budu na Vaší straně a budu na pár chvil Vašim blízkým člověkem, pro kterého jste opravdu důležití. Nechám svoje srdce otevřené a budu se snažit nezranit to Vaše. Vaše řádky budu číst s vědomím, že mi svěřujete ty nejcennější a nejskrytější poklady Vaší duše.

Pokud se chcete spolu se mnou pustit na cestu, která je i pro mě neznámá, ale již dlouho se mnou rezonuje a volá po mé pozornosti, budu moc ráda. Doposud jsem byla zvyklá pracovat jen s klienty tváří v tvář. Zároveň ale vnímám, že pro mnoho lidí je nesmírně těžké přijít na terapii a otevřít se neznámému člověku. Pro mnoho lidí je vůbec těžké udělat něco nového a vykročit do neznáma. Svůj dopis od srdce můžete napsat v bezpečí domova, kanceláře nebo teď v létě klidně uprostřed přírody, z hotelu či zahrádky restaurace. Můžete psát kdykoli během dne či noci, stačí jen si to dopřát a dovolit si někomu se svěřit. Jde o to, abych vytvořila prostor pro Vaše sdílení a tedy jen pro Vás. Psaním totiž mnohé vypluje na povrch samo a může přinést velkou úlevu a mnohá uvědomění. Na Váš dopis budu reagovat s laskavostí a pokusím se jen odpovědět na to, co v danou chvíli vnímám. Věřím, že i tak to může mít i terapeutický přesah.

Pokud máte u tuto formu spolupráce zájem, službu nabízím na https://www.zdenkanovakova.cz/on-line-sluzby/