Jak na změny v životě

12.01.2023

Máte už dlouho pocit, že chcete v životě něco změnit? 

Nebo jste se o to už několikrát pokoušeli, ale marně?

Třeba zlepšit komunikaci ve vztahu, změnit práci, zhubnout, začít cvičit, zbavit se paniky a úzkosti, přestat kouřit aj.

Prvním a nejdůležitějším krokem je vůbec samotné odhodlání ke změně, upřímně si změnu dovolit. Změna musí vyjít zevnitř, z našeho rozhodnutí a naší vůle.

Druhým podstatným krokem je ochota začít dělat něco jinak. Domněnka, že stačí pouhé rozhodnutí a já nebudu muset nic dalšího udělat, je mylná. Pokud budu dělat stále stejné věci, nic se změnit nemůže. Pokud chci změnu, musím vystoupit ze své komfortní zóny a zakusit nové zkušenosti. Můžete začít tím, že mě oslovíte. Možná jste dřív všechno chtěli zvládnout sami, a to je opravdu těžké. 

Pokud tedy máte ochotu, vůli a odvahu proměnit svůj život, přichází další krok. Podívat se, co nám v realizaci změny brání. Jaké strachy, přesvědčení a programy. A těmi musíme projít. Třeba společně a nebo s někým jiným, kdo má vaši důvěru. Můžete si všechny své obavy vypsat na papír a pojmenovat. Již to, že jim dáte jméno, je velmi důležitý krok. Ale k úspěchu je dobré zbavit se strachů a nefunkčních přesvědčení. K tomuto účelu neznám účinnější metodu než EFT. 

No a teď už nastává krok na akci. Nechtějte velkou změnu hned, začněte krůček po krůčku. A opravdu doporučuji, nebýt na to sám. S podporou se vám půjde mnohem lépe a mnohem jasněji uvidíte pokroky. Zaměřujte se na to, co se vám povedlo. Vytyčte si jednotlivé menší cíle a ty plňte. I na vrchol hory musíme vystoupat krok za krokem. 

A na závěr je dobré mít na paměti jeden důležitý fakt. Můžete a budete dělat chyby a zažívat pocity selhání. Nic z toho není důvodem ukončení cesty za změnou. Chyby jsou tu od toho, abychom se z nich poučili. Mějte na paměti cíl, kterého chcete dosáhnout. Je jasné, že se cestou objeví i překážky. Když vytrváte, určitě se to podaří.

Se vším výše uvedeným vám můžu pomoct, Opravdu se těším na všechny, kteří se se mnou s důvěrou pustí do změny. Přidejte se k mnoha dalším, co už kráčejí směrem, kterým chtějí. Není důvod, proč neuspět.